Ferrari F12 Berlinetta – czyli najszybsze Ferrari w historii!

Jaki jest najszybsze drogowe Ferrari (F12 Berlinetta) w historii marki?

To, że nowe Ferrari F12 jest pięknym samochodem nie podlega wątpliwości! Zacznijmy jednak od suchych danych co nowe Ferrari F12 może nam zaoferować:

  • Moc: 730 KM o 509 lb ft
  • Prędkość maksymalna: 211 MPH
  • Przyspieszenie: od 0 do 100 – 3,1sek i od 0 do 200 – 8,5 sek!

    http://www.topgear.com

Te dane sprawiają, że nowe Ferrari Berlinetta jest najszybszym drogowym samochodem Ferrari w historii! Szybszym od Enzo, szybszym od 599 GTO. Nie tylko jest szybsze na prostej ale pokonał swoich rywali na torze Ferrari w Fioriano!

Wygląd nowego Ferrari F12

Nowe auto z Włoch jest niemalże idealne jeśli chodzi o aerodynamikę. Jest to wynikiem tego, że auto projektowane było przez inżynierów odpowiedzialnych za aerodynamikę a nie przez stylistów. Każdy element F12 jest tak zaprojektowany aby samochód mógł jeszcze łagodniej ciąć powietrze i walczyć o najlepsze osiągi w historii marki!

http://www.topgear.com

W samochodzie dodatkowo zastosowane takie rozwiązania jak: klapy, które otwierają się pomagając chłodzić hamulce, otwory wentylacyjne nad tylnymi kołami, zapobiegające wzrostu ciśnienia a także otwór na masce zmniejszające nacisk powietrza na przednią szybę! Jednakże, wygląd dla Ferrari jest rzeczą najważniejszą, dlatego każdy element jest zaprojektowany tak aby samochód wyglądał i działał idealnie.

Auto mimo ogromnej mocy i napędu na tył jest o dziwo łatwe i przyjemne w prowadzeniu. Nie chce złamać kręgosłupa kierowcy, oczywiście do chwili kiedy nie obudzimy w nim prawdziwego potwora.!Kolejnym smaczkiem jest to, że dźwięk F12 Berlinetta wywołuje ciarki na całym ciele, szczególnie jak będziemy jechać w tunelu- efekt jest oszałamiający.

Niestety coś za coś, za najlepsze osiągi, nieprzeciętny design i technologię prosto z NASA trzeba zapłacić, i to nie mało – ok 240 tys. £! ( W tym otrzymujemy pełny pakiet gwarancji- bez limitu kilometrów!)

Samochody sportowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>