Fotelik samochodowy dla dziecka

Fotelik samochodowy jest nieodzowną częścią wyposażenia auta każdego rodzica. Jako opiekunowie jesteśmy zobligowani do tego, by zapewnić dziecku bezpieczeństwo nie tylko poprzez ostrożną jazdę samochodem, ale również przez odpowiedni wybór siedziska do przewożenia naszej pociechy. Dlatego też decydując się na zakup fotelika powinniśmy zwrócić uwagę na każdy szczegół jego wykonania oraz parametry dostosowane do wieku, wzrostu i wagi naszego dziecka, a także sposób montażu danego siedziska w naszym aucie.

Świadectwa bezpieczeństwa

Wybierając fotelik poświęćmy trochę czasu na dowiedzenie się, jakie dane techniczne i dodatkowe opcje posiada urządzenie. Ważne jest zarówno to, by przeszedł testy bezpieczeństwa, jak i to aby można było przyczepić go do wózeczka.  Foteliki dla najmłodszych dzieci wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość zamontowania fotelika na specjalnej bazie, która jest przytwierdzona do samochodu za pomocą trzypunktowych pasów lub zaczepów. Dobrze, jeśli omawiane sprzęty odznaczają się wysokimi notami w testach ADAC, ponieważ gwarantuje to satysfakcjonujący poziom bezpieczeństwa dziecka w aucie.

Niedrogi, a dobry wybór

Fotelik Concord przeznaczony jest dla dzieci o wadze 15-36 kg lub wieku od 4 do 12 lat. Uzyskał on ocenę czterech gwiazdek w testach ADAC, w związku z czym zaliczany jest do grupy bezpiecznych fotelików samochodowych. W tym foteliku dziecko jest po bokach całkowicie zabudowane, dzięki czemu chroniona jest nie tylko jego głowa, ale także reszta ciała. Fotelik posiada otwory wentylacyjne poprawiające cyrkulację powietrza, siedmiostopniową regulację wysokości oparcia regulowaną jedną ręką, oparcie odchylane w pozycjach do siedzenia i odpoczynku, obicie siedziska i oparcia wykonane z miękkiej pianki, zamykane prowadnice pasów oraz łatwą instalację w samochodzie za pomocą 3-punktowych pasów samochodowych.

Wygodny w obsłudze i bezpieczny

Concord Transformer Click to bardzo łatwy i wygodny w obsłudze fotelik, który w testach ADAC otrzymał wysoką ocenę bezpieczeństwa (4). Fotelik ten posiada komfortowy system Variosize, ułatwiający dostosowanie wielkości urządzenia do rozmiarów dziecka. Wysokość wsparcia głowy, wysokość i szerokość ochraniaczy barków regulować można tu płynnie po naciśnięciu jednego przycisku. Dodatkowo zagłówek fotelika zbudowany jest z grubej pianki o wysokim współczynniku absorpcji uderzeń oraz podwójne zabezpieczenie głowy i okolic ramion w razie gdy samochód będzie uczestniczyło w jakimś zdarzeniu.

Pamiętajmy że foteliki firm Ramatti, Recaro, Concord, Maxi Cosi etc. różnią się od siebie budową i materiałami wykonania i zapewniają bezpieczeństwo dziecku w lepszy lub gorszy sposób. Lecz najistotniejszą rzeczą jest to, że źle dobrany fotelik dla dziecka równoznaczny jest narażaniu go na niebezpieczeństwo w trakcie podróży autem. Dlatego też nie warto oszczędzać pieniędzy przy zakupie fotelika samochodowego. Najlepszym sposobem na sprawdzenie czy urządzenie jest odpowiednie dla naszego malucha jest udanie się do sklepu z dzieckiem i sprawdzenia siedziska na miejscu, a także warto jest zrobić szybką przymiarką w naszym aucie.

Porady dla kierowców ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>