Mercedes SLS AMG Electric Drive – najszybszy samochód elektryczny

Na Paryskich targach samochodowych „Paris Motor Show 2012″ najjaśniejszą gwiazdą był niewątpliwie Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive!

media.daimler.com

W dzisiejszych czasach, każdy koncern motoryzacyjny coraz poważniej myśli nad wprowadzaniem do swojej oferty samochodów elektrycznych. Wiele znanych marek już dziś proponuje swoim klientom różnorakie Hybrydy czy samochody elektryczne. Jednak najnowszy samochód z gwiazdą na masce pozostawia daleko w tyle konkurencję jeśli chodzi o osiągi ale także cenę…

Najszybszy elektryczny samochód

Wszyscy kierowcy lubią czuć moc swojego auta, słyszeć jak silnik wkręca się na obroty i wąchać zapach wysokooktanowego paliwa. Nowy Mercedes SLS AMG Electric Drive szybko zmieni dotychczasowe przyzwyczajenia! SLS jest cichy i piekielnie mocny! Nie dość, ze jest to najszybszy elektryczny samochód, to dodatkowo jest to najmocniejszy wyprodukowany seryjny Mercedes w historii marki!

A wszystko dzieje się dzięki czterem osobnym silnikom elektrycznym, napędzającym każde koło oddzielnie. Dzięki takiemu zastosowaniu samochód osiąg łączną moc 750 KM i moment równy 1000NM. Elektryczny SLS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3.9 sekundy i osiąga maksymalnie 250 km/h. Jest to oczywiście prędkość ograniczona elektronicznie :) Dodatkowym atutem jest to, że maksymalny moment samochód osiągana od ZERA obrotów aż do samego końca- czyli 13000 obr/min!

Silniki elektryczne Mercedesa SLS

Nie jest tajemnicą, że samochody elektryczne są znacznie cięższe od samochodów napędzanych klasycznymi silnikami spalinowymi. Główną różnicę w wadze robią baterie, które są źródłem energii w tych samochodach. Z Mercedesem nie jest inaczej. SLS AMG Electric Drive jest cięższy o prawie 500kg niż zwykły SLS.

Każdy z silników SLSa waży po 45kg (a są cztery), stanowiąc ogólną wagę auta, równą 2095kg. Nie jest to mało, ale inżynierom Mercedesa udało się niemal idealnie rozłożyć rozkład masy w tym Elektrycznym bolidzie w stosunku 47:53. Ciekawostką jest to, że producent zapewnia możliwość przejechania 250km na jednym ładowaniu. Energia magazynowana jest przez 400- voltową baterię, którą można naładować w pełni już w 3,5 godziny! (po podpięciu do tzw. siły). Standardowe ładowanie z domowego gniazdka, może zająć nawet do 20 godzin.

Nowy SLS AMG Electric Drive jest perełką wśród konkurencji i nie każdego będzie na niego stać. Ba, nawet tym bogatszym może ręka zadrżeć na widok ceny elektrycznego SLSa, która wynosi 416 500 Euro, czyli prawie 2 mln złotych.

media.daimler.com

media.daimler.com

media.daimler.com

media.daimler.com

Samochody sportowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>