Seat Leon trzeciej generacji

Na premierę nowego Leona entuzjaści marki musieli czekać aż siedem lat! Premiera auta odbędzie się we wrześniu na salonie motoryzacyjnym w Paryżu

fot. Seat

Auto mimo, iż jest krótsze od swojego poprzednika i obecnie mierzy 4,26 cm, to poprzez zwiększenie rozstawu osi powinno zapewniać lepszy komfort swoim pasażerom podczas jazdy. Skrócenie nadwozia nie wpłynęło również na zmniejszenie bagażnika, a wręcz przeciwnie. Nowy model ze stajni Seata może pochwalić się o 40 litrów większym bagażnikiem od swojego starszego brata (obecnie 380l).

Nowy Seat Leon będzie wyposażany w turbodoładowane silniki o pojemnościach od 1,2 do 2,ol. Moce silników rozpoczynają się od 86 KM w silniku 1,2 TSI (dostępny również mocniejszy 105 KM), następny jest silnik 1,4 TSI o mocy 122KM i w końcu najmocniejszy motor o pojemności 1,8 TSI o mocy 180 KM. Z Diesli klienci będą mieli do wyboru dwie jednostki: 1,6 TDI o mocy 90 KM i najmocniejszy silnik z całej palety- 2,0 TDI charakteryzujący się mocą 184 KM zapewniający autu bardzo dobre osiągi.

Cała moc w nowym Seacie Leonie przekazywana będzie na przednie koła za pośrednictwem pięciu lub sześciostopniowej skrzyni manualnej, bądź dwu sprzęgłowej skrzyni DSG z sześcioma lub siedmioma przełożeniami. Według danych producenta, nowy Leon ma spalać nawet o 22% mniej paliwa w porównaniu z poprzednikiem.

W palecie Seata nie mogło również zabraknąć najbardziej usportowionej wersji oznaczonej FR. Producent jednak nie podaje żadnych informacji co znajdziemy pod maską Leona FR III generacji.

fot. Seat

Jedno jest pewne, że nowy Seat Leon był długo oczekiwaną premierą i tak jak poprzednik będzie się cieszył ogromnym zainteresowaniem. Można postawić jedno pytanie – czy będzie potrafił pobić sukces poprzedniej generacji? Na tę odpowiedź będzie trzeba poczekać do pierwszych testów drogowych.

Samochody, Samochody sportowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>